Главное меню
Ленточный вариант форума | Вернуться на назад
  • Страница 1 из 1
  • 1
Конный спорт форум » Соревнования лошадей » Конные заводы Украины » Мирогощанский аграрный коледж
Мирогощанский аграрный коледж
Imperatrica
Группа: Пользователи
Сообщений: 318
Награды: 0
Статус: Offline
Мирогощанский аграрный коледж.
Мирогощанский государственный ипподром.


35624, Дубенский р-н, с. Мирогоща, ул. Студентская, 1

03656, факс 77-4-90, 77-7-73,

E-mail: myrogoscha MAK@ua.fm

Півстоліття верхи на коні

Вікторія Дмитрівна Марущак — відома в Україні людина. Саме завдяки їй та її соратникам племінне конярство в нашій країні перебуває на належному рівні. Один із центрів племінного конярства державного значення розташований у селі Мирогоща Рівненської області.

Головний зоотехнік-селекціонер у цій галузі, тренер аграрного коледжу Вікторія Марущак, молодості й енергійності якої можна по-доброму позаздрити, про своїх улюбленців каже коротко: «Коні — це ті ж люди. Тільки кращі». З огляду на те, що із цими тваринами вона працює із 20-річного віку, 50 років поспіль, її думці можна довіряти беззастережно. Але мало сказати, що Вікторія Дмитрівна працює з кіньми. Вона з ними не лише працює, вона їх любить, а коні завдяки її турботі одержують чемпіонські титули. Рекорд жеребця орловської рисистої породи Піона на кінному заводі в селі Дібрівка Полтавської області став першим успіхом молодого фахівця, і протримався він 26 років. Тоді мало хто вірив, що цей жеребець стане чемпіоном. А тепер практично у всіх родовідних коней орловської породи, якими сьогодні пишаються в багатьох країнах світу, Піон значиться як батько, дідусь або прадід. А Вікторія Дмитрівна нині входить у комісію з експертної оцінки жеребців по всій Україні, і від її об’єктивної оцінки залежить їх подальше племінне використання.

На Мирогощанському іподромі відбуваються випробування рисистих порід, вирощених не тільки на місцевому племрепродукторі, а й на провідних кінних заводах і племрепродукторах України. У Мирогощі кінний комплекс при аграрному коледжі розвивається одночасно в чотирьох напрямках: тренувальне депо, іподром, племрепродуктори з вирощування торійської запряжної та російської рисистої порід. До речі, торійську породу з Естонії в Україну завезла кілька десятиліть тому саме Вікторія Дмитрівна. Ці коні універсальні: використати їх можна і на роботах, і на прогулянці, і можна запрягати в карети. Їхній екстер’єр дуже гарний: масть ігренева (загальний колір темно-пісочний, а хвіст і грива білі).

Мирогощанський коледж — єдиний у країні навчальний заклад, де готують фахівців для роботи в конярській галузі. Перший набір групи студентів за спеціалізацією «Конярство й тренінг коней» відбувся 1999 року. Перед цим Вікторія Марущак працювала на племінній конярській фермі. За роки кропіткої праці багато коней стало чемпіонами породи. Про конеферму знали всі конярі як України, так і республік колишнього Радянського Союзу. Та коли настали тяжкі часи економічної кризи, скакунів, незважаючи на їхні чемпіонські титули й родовід, не було на що утримувати. Племінні коні, надзвичайно дорогі й вигодувані із жереб’ячого віку в господарствах буквально з рук, гинули на очах через нестачу корму. Також страждала через людську черствість і жорстокість Вікторія Дмитрівна. Племінне конярство врятував палкий любитель коней, на той час директор Мирогощанського аграрного коледжу, Станіслав Маніковський. Коней, яких привозили студенти технікуму, знімали з вантажівок на руках: облисілі й виснажені тварини вже не могли стояти на ногах. Вираз «залишилися шкіра та кістки» — не про племінну кобилу Інфанту, тричі чемпіонку Радянського Союзу. Від неї на той час залишилися тільки очі. Не можна було без сліз дивитися на змучених тварин.

Можливо, саме завдяки чуйності професійного коняра та дітей, які тільки вибирають свій життєвий шлях, було створено відому тепер навіть за межами України «кінську державу». Нинішній директор аграрного коледжу Давид Олександрович Шварц, у якого як у керівника великого навчального закладу турбот вистачає, чим може, допомагає розвитку конярства. А в останні роки деякі випускники коледжу, що спеціалізуються на тренінгу коней, працюють у далекому зарубіжжі: вони готують рисистих і скакових коней у Данії, Польщі, Англії. Тепер у селі на зміну їм підростають юні любителі кінного спорту. Адже тут хлопці та дівчата освоюють науку, недоступну більшості їхніх міських ровесників. Тільки на іподромі села Мирогоща діти мають можливість виїжджати на зовсім молодих конях «на качалках». Окрім того, тут традиційно виїжджають у свята четвериком коней та ще й з каретою. Вікторія Марущак одночасно виховує і дітей, і коней. Підлітки вчаться розуміти прекрасне й любити тварин. Колишня найкраща учениця Вікторії Дмитрівни Валентина Петрушка нині працює зоотехніком на всіх трьох стайнях.

Напевно, за кордоном або, приміром, у приватника вона одержувала б набагато більше. Але дуже вже любить Валентина свій колектив, коней і фанатично відданого справі свого життя тренера Вікторію Марущак. Переживає, що Вікторія Дмитрівна для свого віку занадто невгамовна людина: дай їй волю, то вона й ночуватиме на стайні або поселить свого улюбленого чотирирічного жеребця англо-торійської породи Усаму просто у квартирі. Та оскільки це неможливо, Усама став повноправним фаворитом: хазяйка навіть годує його варенням із ложечки. А вже якщо кінь почує, що вона ласкаво розмовляє з рисистою російською Зульфією або ще гірше — з орловцем Падишахом, то «сцену ревнощів» Вікторії Дмитрівні забезпечено. На знімку: Вікторія Марущак зі своїм улюбленцем Усамою

Про «кінську державу» в Мирогощі можна було б написати книжку: наскільки талановиті всі його мешканці, настільки й норовливі. Навіть дивно, що Давидові Шварцу вдається тримати їх у вузді. Утім, як стверджує директор коледжу, коні під керівництвом Вікторії Марущак і його, професіонала-аграрія, узяли в полон та змусили закохатися в конярство.


:)

Сообщение отредактировал Imperatrica - Вторник, 06.05.2008, 10:03:33
Imperatrica
Группа: Пользователи
Сообщений: 318
Награды: 0
Статус: Offline


:)
Imperatrica
Группа: Пользователи
Сообщений: 318
Награды: 0
Статус: Offline

Племрепродуктор по русской рысистой породе.
Располагает 15-ю основными конематками высокого резвостного класса, скомплектована из кобыл Александрийского конного завода Курской области и Дубровского Полтавской обл.
Жеребец производитель – Ильдегид, караковой масти, 1991 г. (Тиберий - Инфанта), рекорд 2.02,2 на 1600 м. Выиграл 17 I-ых мест, в т.ч. дважды Дербист Киевского и Братиславского Дерби.
Лучшее потомство:


Джагер 2.04,2 от Друти


Истамбул 2.06,8 от Насими

Исбарта 2.13,6 (2-х лет) от Иорданки.


Иония 2.05(3-х лет)

Трендепо по заездке тренингу лошадей рысистых пород и упряжных пород. Принимаем на заездку молодняк рысистых пород, готовим к ипподромным испытаниям. Проводим заездку в пары, четверики и многоконные упряжки от государственных заводов, племрепродукторов и частных коневладельцев.

Государственный ипподром колледжа.
Статус присвоен в 2006 году. Дорожка призовая 1000 м, грунтовая, трибуны на 1000 мест, судейская. Испытания лошадей рысистых пород сезонные.


:)
Vishenka
Группа: Пользователи
Сообщений: 476
Награды: 2
Статус: Offline

Кардинал 2.04.1 (Джиллс Краун - Кумпарсита) 2005 г.р. Победитель традиционных призов, резвейший трехлетний жеребец на Киевском ипподроме. Мастер - наездник Обьедков Ю.А.
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline
Давид ШВАРЦ: «Мирогощанський аграрний коледж робить ставку на виховання династій аграріїв»

Про цей навчальний заклад на Рівненщині ходять легенди. Бо й справді, де іще студент може опанувати таку рідкісну спеціальність, як «Конярство та кінний тренінг»?

Причому, тренуючись на власному (що належить закладу) іподромі?.. Втім, у розповіді про Мирогощанський аграрний коледж варто акцентувати й на інших, не менш вагомих професіях, яких навчають у його стінах. Скажімо, тут можна вивчитися на фермера, - в умовах ринкової економіки це доволі актуально!..

Директор коледжу Давид ШВАРЦ, який свого часу й сам закінчив Мирогощанський радгосптехнікум та залишився тут працювати, (починав звичайним механіком! - авт.) може говорити про свій коледж годинами. І хоча завданням кореспондента газети було розповісти загалу про цю багатогранну людину, - вмілого організатора, чуйного вихователя студентства, - Давид Олександрович скерував розмову по-своєму. Мовляв, краще, раз випала така нагода, написати в газету про коледж. Тим більш, що його історія - навчальний заклад у Мирогощі Дубенського району є одним із найстаріших у регіоні - досить цікава та повчальна.

Спочатку був технікум рільництва

- Наш коледж (перша назва - Дубенський технікум рільництва) був створений ще в 1939 році, - каже Давид Шварц. - Але через фашистську навалу навчання в закладі було перервано. Війна, прокотившись краєм небаченим лихом, залишила по собі розруху та занепад. Отож, саме на молоде покоління було покладено завдання відбудовувати сільське господарство та засівати поля, які скучили за буйноколоссям. Тому вже в липні 1944 року технікум відновлює свою роботу і набирає чималу кількість студентів, головне бажання яких - вчитися і працювати на благо своєї Батьківщини. На той час це був однопрофільний навчальний заклад, який готував агрономів. У 1952 році на його базі створено відділення механізації сільського господарства, новизна якого ще більше приваблювала талановиту молодь. А в 1964-му на базі технікуму та радгоспу «Мирогощанський» створений Мирогощанський радгосп-технікум, куди з Млинівського зооветеринарного технікуму у Мирогощу перевели відділення зоотехнії. Таким чином, на той час у навчальному закладі готували фахівців аж трьох напрямів: механізація народного господарства, агрономія та зоотехніка.

Я б у фермери пішов...

- А які нові спеціальності виникли з розвитком сільськогосподарського виробництва?

- У 90-х роках відкрито відділення електрифікації та автоматизації сільського господарства. Паралельно, під час реформування аграрного сектора, створено спеціальність «Технологія та організація ведення фермерського господарства». Отож, сьогодні в нашому навчальному закладі готують спеціалістів п'яти спеціальностей. До вже згаданих додалася спеціальність «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» зі спеціалізацією «Конярство та кінний тренінг». На денній формі навчається 800 студентів і ще 300 - на заочному відділенні. Аби вступити до нашого коледжу, молодь приїжджає як із ближчих областей, таких, як Рівненська, Житомирська, Тернопільська, Львівська, Хмельницька та Вінницька, так і з Криму та східної України.

- На вашу думку, чим зумовлений такий попит на сільськогосподарські професії, яких навчає ваш коледж?

- По-перше, авторитетом навчального закладу, який створений завдяки творчій наполегливій праці поколінь викладачів і студентів. По-друге, тим, що, навчаючись тут, можна отримати кілька робітничих професій одночасно, - для людей села це неабищо!.. Не випадково, отже, Мирогощанський аграрний коледж виховує цілі династії аграріїв, адже до нас вступають і діти, і внуки колишніх випускників. Навчалися тут і мої діти.

Про рівень навчального закладу говорить хоча б таке. На базі коледжу діють навчально-консультаційні пункти Львівського державного аграрного університету та Львівської державної національної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. Студенти МАКу мають змогу проходити практику за кордоном. Із навчальними закладами Польщі ми співпрацюємо вже 25 років: не лише направляємо туди нашу молодь, а й приймаємо польських студентів у себе. Нерідко буває, що наші вихованці, які зарекомендували себе висококваліфікованими спеціалістами, залишаються на роботі за кордоном. Примітно, що випускники коледжу вже не один рік працюють у Великобританії, Угорщині та Північній Ірландії.

Навчання і...

- Що, крім навчання, може запропонувати молоді аграрний коледж у Мирогощі?

- У нашому навчальному закладі ми повсякчас робимо наголос на культурно-мистецьку та спортивно-масову роботу. Наприклад, за останні 15 років, хоч якими вони не були скрутними у матеріальному плані, жодної зими не був закритим плавальний басейн. Для тих, хто полюбляє займатися художньою самодіяльністю, в нас є народний хор, вокально-інструментальний ансамбль. Студенти щороку готують новорічну програму «Вертеп», з якою об'їжджають усі навколишні села. Але чи не найбільшої популярності набуло в нас «Свято зустрічі Весни», на яке щороку з'їжджаються по кілька тисяч людей. Де іще на Рівненщині ви побачите кількаметрові снігові фігури?!. Вони, хоч і створені руками непрофесійних скульпторів, не гірші, ніж на Шанхайському фестивалі льодових див. До речі, цьогорічне свято відбудеться 26 лютого, тож, користуючись нагодою, запрошую на нього всіх бажаючих. А через півроку, у вересні, ми проведемо «Свято квітів»: кожна академічна група готує до нього оригінальну квіткову композицію. Пригадую, одного року студенти виклали із квітів величезного яскравого павича, один хвіст якого сягав 20 метрів.

- Раніше коледж мав статус радгоспу-технікуму. Треба розуміти, що тут студенти не тільки отримують теоретичні знання, а й мають змогу попрактикуватися?

- Насправді, Мирогощанський аграрний коледж - це досить потужне сільськогосподарське виробництво. Наше навчально-дослідне господарства володіє 3600 гектарами землі, які обробляємо за найсучаснішими аграрними технологіями, ми вирощуємо близько 1800 голів великої рогатої худоби, 1500 свиней. А ще маємо сучасний машинно-тракторний парк, - рівень такий, що подібним може похвалитися далеко не кожне підприємство. Це і машини для посіву, і комбайни для збирання врожаю, і новітні засоби обробки землі, завдяки яким ми значно збільшили врожаї сільськогосподарських культур. І не треба думати, що наші студенти обробляють поля вручну: жоден із них не був задіяний, наприклад, на обробітку цукрових буряків. Усі операції у нас здійснюються без застосування ручної праці, на полях знаходяться лише ті люди, які обслуговують агрегати. Повірте, працювати на таких машинах - одне задоволення, адже вони по-сучасному оснащені, у кожній є кондиціонер і навіть… бортовий комп'ютер, який точно видає всі необхідні показники.

- Наша газета вже не раз розповідала про Мирогощанський аграрний коледж. Але все в житті змінюється. Цікаво, що нового останнім часом з'явилося у побуті майбутніх аграріїв?

- Головне, вважаю, щоб наші студенти відчували себе якомога комфортніше, краще, ніж удома. Отож, у двох гуртожитках вже обладнали автономне гаряче водопостачання - відтепер у будь-яку годину студенти можуть прийняти душ. Справно працює баня. В одному з гуртожитків проведено капітальний ремонт, встановлено нові двері, стаціонарні плити для готування їжі. Відремонтовані та обладнані новими меблями кімнати відпочинку, де у вільний час діти дивляться телевізор та цікаво проводять дозвілля. Між іншим, кошти на все це ми заробили самі - завдяки нашому навчально-дослідному господарству.

Всі - на іподром!

- Ви згадали про «Конярство та кінний тренінг». Мирогощанський аграрний коледж - єдиний навчальний заклад, який у своєму «арсеналі» має таку спеціалізацію…

- Цій спеціалізації близько шести років. Її впровадження потребувало досить великих матеріальних витрат, адже були придбані гарні племінні коні (на сьогодні це 67 голів), побудовані конюшні та іподром, який відповідає абсолютно всім визначеним стандартам: довжина й ширина бігової доріжки, глядацькі та суддівські трибуни. До речі, нещодавно наш іподром отримав статус міжобласного і «увірвався» в п'ятірку найкращих іподромів України, серед яких Київський, Харківський, Львівський та Одеський. Із відкриттям сезону на ньому проводитимуться великі кінні змагання різних рівнів та рангів, на які приїжджатимуть учасники не тільки з сусідніх із Рівненською областей, а й зі східних та південних регіонів нашої держави. Та й глядачів щоразу збирається близько шести-семи тисяч.

- А хто під час змагань виступає у ролі жокеїв?

- Звичайно, це наші студенти, які і теорію успішно опановують, і скакунів тренують. Адже тварина - не автомобіль, який можна поставити в гараж та користуватися лише за потребою. Коням необхідний щоденний догляд та фізичні навантаження для покращення та підтримання необхідної форми. Цікаво, що навчаються цій досить непростій спеціальності як хлопці, так і дівчата. Мабуть, це єдина спеціалізація, на яку вступають діти і з Одеської області, і з Луганської, і з Полтавської, і Вінницької, і навіть з Криму. Справа в тому, що в багатьох навчальних закладах хоч і вивчають предмет «Конярство», але тільки з огляду на те, як правильно тварину виростити. Чи не в кожному великому місті існують і приватні кінноспортивні школи, але тільки МАК навчає кінному тренінгу. Адже ми вирощуємо спортивних тварин, а не тяглову силу. А спортивні коні цінні тоді, коли вони треновані і мають усі необхідні параметри. Саме над покращенням їхніх результатів і працюють студенти-тренери, обов'язком яких є щоранку виводити коней на пробіжку, а потім і на спеціальні заняття із секундоміром, зі збільшенням навантажень.

- Які нагороди вже встигли вибороти мирогощанські студенти?

- Хоча кінний спорт у нас тільки починає розвиватися, нам уже є чим пишатися. В минулому році наїзниками коледжу було виграно сім призів на Київському та одинадцять призів на Одеському іподромах. А це, в порівнянні з досвідченими професіоналами, дуже хороший результат. Втім, я певний, що в цьому році ми його значно перевищимо.

- Щиро бажаю успіхів цьому незвичайному закладу і його невгамовному керівникові! І дякую, Давиде Олександровичу, за цю розмову!

Наталія МОРОЗЮК

Дізнатися про умови вступу в Мирогощанський аграрний коледж чи отримати іншу інформацію про цей навчальний заклад ви можете, написавши за адресою: 35624, Рівненська область, Дубенський район, село Мирогоща-2, вулиця Студентська, 1. Або зателефонувавши: (03656)


"Профессион де фуа"
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline


"Профессион де фуа"
Vishenka
Группа: Пользователи
Сообщений: 476
Награды: 2
Статус: Offline

Кардинал 2.02.9 (Джиллс Краун - Кумпарсита) Мастер-наездник Объедков Ю.А. 2-е место в призе "Дерби".


Сообщение отредактировал Vishenka - Понедельник, 23.11.2009, 12:53:23
Vishenka
Группа: Пользователи
Сообщений: 476
Награды: 2
Статус: Offline

Двухлетняя коб. Итиль 2.14.3 (Ильдегиз - Грелка), наездн. 3-й кат. Мовчанец А.Ю.
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline
Представители ГП "Мирогощанский государственный ипподром" пожаловались премьер-министру Николаю Азарову.

Работники предприятия считают, что их незаконно лишили права на приватизацию.


Работники и пенсионеры государственного предприятия Мирогощанский государственный ипподром "обратились к премьер-министру Украины Николаю Азарову с открытым письмом. Люди утверждают, что они страдают от притеснений их законных прав.

Об этом сообщила председатель профкома ГП "Мирогощанский государственный ипподром" Галина Давыдова.

"Речь идет о противоправном распоряжения Кабинета Министров Украины от 1 декабря 2010 № 2305-р, согласно которому Государственное предприятие "Мирогощанский государственный ипподром" присоединяется к государственному предприятию "Коневодство Украина".

Таким образом более 700 человек, работников предприятия и пенсионеров, были лишены права участвовать в приватизации, получить земельные и имущественные паи.

Мы уже обращались к Вам по этому поводу, однако вынуждены еще раз указать на вопиющие нарушения права и справедливости, которые сопровождают и являются последствиями вышеупомянутого распоряжения.

Во-первых, ГП "Мирогощанский государственный ипподром" является многопрофильным сельскохозяйственным предприятием, обрабатывает 3,3 тыс. га сельхозугодий, содержится свыше 1000 голов КРС, свыше 1600 голов свиней и 57 голов лошадей. Таким образом, коневодство составляет не более 6% объема реализации предприятия.

Присоединение нашего предприятия в ГП "Коневодство Украина" вместе с активами животноводства, насчитывающих более 2,5 тыс. голов КРС и свиней только потому, что рядом с ними содержится еще и полсотни лошадей, является полным абсурдом и издевательством над здравым смыслом.

Во-вторых, обращаем Ваше внимание на то, что ГП "Мирогощанский государственный ипподром" не было включено в перечень объектов права государственной собственности, не подлежащих приватизации. Такое решение является прерогативой Верховной Рады, поэтому отказ в приватизации предприятия является безосновательным.

В-третьих, ГП "Мирогощанский государственный ипподром" создан на базе имущества Мирогощанского аграрного колледжа, который является правопреемником Мирогощанского совхоза-техникума и семенного совхоза "Мирогощанский". Но государственными эти заведения стали вследствие решения Ровенский обкома Компартии Украины, который своим постановлением преобразовал, в 1961 году, колхоз "Заря коммунизма" Дубенского района Ровенской области в совхоз "Мирогощанский". Таким образом произошла, выражаясь современным термином, реприватизация, и хозяйство, основанное на личном имуществе крестьян, стало государственной собственностью", - говорится в письме.

Люди требуют вернуть имущество предприятия его работникам и пенсионерам:

"Требуем отмены незаконного распоряжения Кабинета Министров Украины от 1 декабря 2010 № 2305-р в части, касающейся ГП" Мирогощанский государственный ипподром ", а также приказов Минагрополитики о реорганизации ГП "Мирогощанский государственный ипподром" и начать процедуру приватизации предприятия в установленный законодательством образом.

Предупреждаем Вас о том, что в случае дальнейших беззаконных действий с целью ликвидации или реорганизации нашего предприятия, мы готовы прибегнуть к активным формам протеста и защите своих прав.


"Профессион де фуа"
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline


Программа Кабмина по поддержке конезаводов угрожает простым рабочим.
Возрождение коневодства или потеря работы и земли. В одном из крупнейших в Ривненской области сельхозпредприятий опасаются, что новая программа Кабмина по поддержке конезаводов и ипподромов путем объединения, станет для них крахом. Люди боятся потерять работу и право на приватизацию. В профильном министерстве успокаивают, от создания новой структуры "Коневодство Украины" - не пострадает никто.

Гордые скакуны отборной породы в очереди на тренировку. Всего около 70-ти лошадей. На беговой дорожке с ними занимаются каждый день.

Виктория Марущак, начальник производственного отдела "Мирогощанского государственного ипподрома":

- Вот это все лошади, которые выступают, кроме того у нас тут есть еще репродуктор по разведению лошадей русской рысистой породы и десять тарийских лошадей.

Этот ипподром государственный. Несколько месяцев назад его, как и 17 других конезаводов страны - решили присоединить к предприятию "Коневодство Украины".

Инна Белецкая, корреспондент:

- На ипподроме в Мирогоще разводят племенных лошадей, готовят беговых чемпионов и учат наездников. Он считается одним из лучших в Украине. Но все же ипподром - это только часть большого сельскохозяйственного предприятия.

На предприятии также разводят свиней и выращивают зерновые. Сейчас на поле кипит работа - удобряют посевы кукурузы. Недавно рабочих известили - грядет реорганизация и всех сократят. Это произойдет после того, как Мирогощанский ипподром присоединят к предприятию "Коневодство Украины".

Василий Моряк, рабочий полевой бригади Госпредприятия "Мирогощанский государственній ипподром":

- Хто придумав, хай прийде нам пояснить, що воно має бути, як воно буде після того як нас розженуть. Іменно і без роботи, і сім'я останеться без копійки.

Кроме того, работники, а их почти 700-от человек, опасаются, что как только предприятие войдет в состав "Коневодства Украины", они лишатся права на земельные паи.

Михаил Осипчук, работник свинарника:

- Виступав профільний міністр - забезпечити всіх селян паями - а нам що роблять - забирають! Забирала Совєтська власть в наших батьків-дідів землю, ніхто їм нічо не платив, так верніть то, що забрали тоді.

Руководители "Коневодства Украины" объясняют - объединяя конезаводы и ипподромы, в Минагрополитики пытаются спасти убыточные предприятия. Обещают никого не увольнять и производство не сокращать.

Татьяна Ничепоренко, директор государственного предприятия "Конярство України":

- Я хочу запевнити всіх працівників держ.підприємства "Мирогощанський державний іподром", що вони не відчують негативних моментів при проведенны реорганізації. Наразі питання щодо розпаювання землі не розглядається про в подальшому порушене питання може бути розглянуто згідно з законодавством.

Пока процедуру объединения Мирогощанского ипподрома и "Коневодства Украины" временно приостановил суд, в который обратился местный профсоюз. Люди же ждут личной встречи с новыми руководителями. Говорят, будут требовать гарантий - что не потеряют ни работу, ни землю.

Инна Белецкая. Николай Василюк. Подробности. ТК Интер. Ривненская область.


"Профессион де фуа"
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline


"Профессион де фуа"
spektr
Группа: Пользователи
Сообщений: 91
Награды: 0
Статус: Offline
Интересное видео, а когда оно было снято? Проблема распаивания земли есть во многих конезаводах,не только рысистого направления. В Беловодской группе (Луганская область) распаеваны только земли Лимаревского и Деркульского. В Стрелецком и Новоалександровском распаивания нет.

chibis67, не могли бы Вы рассказать, как сейчас дела в Запорожском конезаводе по этому поводу, известно. что ранее там тоже было напряжение.
Semen
Группа: Администраторы
Сообщений: 333
Награды: 0
Статус: Offline
Цитата (spektr)
Интересное видео, а когда оно было снято?


Вроде осень 2012 года.


ippodrom.pp.ua
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline
Мирогощанцям пообіцяли розпаювати землю, але до врегулювання конфлікту ще далеко.

«Рівненське агентство журналістських розслідувань».

Урвався терпець від бездіяльності влади мешканцям села Мирогоща Дубенського району, які кілька років воюють за можливість отримати свої земельні паї. Відтак, близько двох сотень представників громади приїхали до Рівного, під стіни обласної ради, щоб спитати з обранців та влади за свої поневіряння.

Фотогалерея

У п’ятницю, 30 березня, депутатів Рівненської облради, які прибули на засідання 10-ї сесії, зустрічали пікетувальники в особі теперішніх та колишніх працівників ДП «Мирогощанський державний іподром». Люди запевняли, що стоятимуть доти, доки їхнє питання не буде вирішено. А якщо депутати не допоможуть їм, то пообіцяли вдатися до більш радикальних дій. Представники громади просили депутатів не допустити, щоб у них забрали землю у зв’язку з реформуванням «Мирогощанського державного іподрому» у філію ДП «Конярство України». Також просили повернути на посаду колишнього керівника цього підприємства та не нав’язувати їм директора з Києва. Голова Рівненської ОДА Василь Берташ, який вийшов до людей, стосовно цього зазначив:

- Два місяці тому я звертався до Міністра (очевидно, аграрної політики, - прим. авт. ), щоб підприємство передали в комунальну власність. Тоді б сесія обласної ради призначала директора. Коли ж підприємство державне, то міністерство має право призначати. Сьогодні на рахунку підприємства 79 гривень, треба розпочинати польові роботи, платити зарплатню… Тому по землі ми вас підтримаємо. А в понеділок я матиму розмову з міністром, і проситиму врегулювати питання з керівником підприємства.

Під схвальні вигуки пікетувальників один з них, звертаючись до Василя Берташа, сказав:

- Сьогодні питання №1 – розпаювання землі. Ми звідси не підемо, доки не отримаємо відповіді, бо вже нікому не довіряємо.

У свою чергу, губернатор запропонував делегувати до сесійної зали 3 чоловіки, щоб вони з рішенням на руках повернулися до людей. При цьому запевнив, що рішення депутати на сесії підтримають. Відтак, депутати вирішили розглянути питання по Мирогощі одним із перших та одноголосно (68 – «за») підтримали проект рішення. У ньому зазначено зокрема, що обласна рада просить Міністерство аграрної політики та продовольства України надати можливість трудовому колективу новоствореного Мирогощанського державного сільськогосподарського підприємства взяти участь у подальшому його реформуванні з розпаювання земель. У такому випадку працівники цього господарства отримають у власність земельні паї.

Однак, чим завершиться епопея з землею у Мирогощі, наразі невідомо. Адже це звернення – лише крок до врегулювання конфлікту, і як відреагують на нього у міністерських кабінетах, хтозна. Надто ласий шматок – 3 тисячі гектарів сільгоспугідь, на який уже київські «інвестори» поклали око, як твердять мирогощанці. Проте здаватися вони не збираються.


"Профессион де фуа"
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline


Коні й нерадиві чиновники не дають мешканцям Дубинянського району Рівненщини розпаювати землю.

Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 2305/р від 01 грудня 2010 року «Деякі питання розвиту конярства» було утворено Державне підприємство «Конярство України». До переліку Державних підприємств, діяльність яких пов’язана з розвитком конярства, які не включені до переліку об’єктів права державної власності і не підлягають приватизації, віднесено Державне підприємство «Мирогощанський державний іподром».
— При підготовці даного розпорядження працівниками Міністерства аграрної політики та продовольства України разом із працівниками Секретаріату КМ України було допущено ряд суттєвих помилок, що призвело до виникнення соціального конфлікту і напруги як у с.Мирогоща, так і у всьому Дубинському районі Рівненської області, — заявлвє народний депутат Геннадій Москаль.

— При розробці розпорядження не було взято до уваги те, що в Державному підприємстві «Мирогощанський державний іподром» не було розпочато процедуру розпаювання землі. Підприємство кинуто в реорганізацію, в ході якої працівники та пенсіонери позбавляються Конституційного права на отримання земельного паю. На даний час на даному підприємстві працюють 200 осіб, більш того, підприємство надає допомогу 450 пенсіонерам.
Внаслідок реорганізації підприємство позбулося можливості скористатися банківськими кредитами та державною допомогою Аграрного Фонду, наслідком чого була не засіяна площа в 404 га родючої землі, а підприємство свідомо доводиться до банкрутства.
Державне підприємство «Мирогощанський державний іподром» є багатопрофільним сільськогосподарським підприємством, яким обробляється 3,3 тис. га сільськогосподарських угідь, утримується понад 1000 голів великої рогатої худоби, понад 1600 голів свиней і 57 голів коней. Таким чином, у складі даного підприємства конярство складає не більше 6 відсотків від загального обсягу реалізації виробленої продукції.
Приєднання даного Державного підприємства до Державного підприємства «Конярство України» разом з активами тваринництва, що налічують понад 2,5 тис. голів рогатої худоби та свиней, тільки через те, що поруч з ними утримується ще й 57 голів коней, є повним абсурдом і вказує на не вивчення відповідними фахівцями даного питання.
Вважаю, що розпорядження КМ України № 2305/р від 01 грудня 2010 року «Деякі питання розвиту конярства» є не виваженим і передчасним.
ДП «Мирогощанський державний іподром» не було включено до переліків об’єктів права державної власності, які не підлягають приватизації. Таке рішення може бути прийняте тільки ВР України. ДП «Мирогощанський державний іподром» створений на базі майна Мирогощанського Аграрного коледжу, який є правонаступником Мирогощанського радгоспу–технікуму, та насіннєвого радгоспу «Мирогощанський». Але державними ці заклади стали внаслідок рішення Рівненського обкому Компартії України, який своєю постановою перетворив колгосп «Зоря комунізму» в державне підприємство.
3,3 тис. га землі — це є пайова земля, яка належить теперішнім жителям с.Мирогоща (та їх нащадкам), якими примусово під час колективізації в повоєнний період її було здано колгоспу «Зоря комунізму».
Рішення Рівненського обкому компартії України не має юридичної сили, оскільки обласний комітет Компартії України був громадською організацією. Законною силою можуть визнаватися тільки рішення Рівненського облвиконкому.
По даній причині жителі села мають право на історичну справедливість і повернення їм та їх нащадкам пайової землі, яку вони примусово віддали колгоспу «Зоря комунізму».
Згідно з діючим Законом України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі», право на розпаювання земель колишнього колгоспу «Зоря комунізму» до сьогодні ніким не відмінено, в судовому прядку не розглядалося і прокуратурою не опротестовано.
Розпорядження КМ України № 2305/р від 01.12.2010 року підлягає скасуванню. І має бути чітко вказано, що до Державного підприємства «Конярство України» передається 57 голів коней, іподром та інше майно, яке необхідне для обслуговування конярства. Все інше майно підлягає розпаюванню між жителями села Мирогоща та села Молодава Дубинського району Рівненської області.
Г.Москаль направив прем’єр-міністру України М.Азарову депутатське звернення з проханням дати доручення детально проаналізувати вказане розпорядження та скасувати його. Для вирішення даного питання створити комісію з залученням фахівців Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства юстиції України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду державного майна України, Міністерства соціальної політики України із залученням представників Рівненської рай та облдержадміністрацій.
Крім того, Г.Москаль попросив М.Азарова зобов’язати міністра аграрної політики та продовольства М.Присяжнюка здійснити особистий прийом делегації Державного підприємства «Мирогощанський державний іподром», від якого міністр протягом дуже тривалого часу ухиляється.


"Профессион де фуа"
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline


"Профессион де фуа"
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline
На Рівненщині рейдери захопили іподром.

Працівники Мирогощанського іподрому закликають телебачення та „критичну точку” прийти їм на допомогу.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної організації Української Народної Партії.

Як повідомили працівники державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" на їхньому підприємстві відбувається рейдерське захоплення. При чому захоплюють територію ті ж самі люди, що й Бабино-томахівський цукровий завод кілька місяців тому.

За їх словами, перша спроба захопити підприємство була здійснена напередодні ввечері. Зокрема, близько 19.00 години до прохідної іподрому прибуло три мікроавтобуса із молодиками кремезної статури. В руках останні тримали арматуру та резинові кийки. Викликавши міліцію, рейдерську атаку було відбито.

Проте вже наступного працівники іподрому повідомили, що на території підприємства з’явилися люди, які не мають до нього ніякого відношення. Також тут знаходиться Віталій Свинар, що представляє себе як директора підприємства. У нього нібито є всі документи.

Працівники стверджують, що він був призначений на цю посаду незаконно. Реально обов´язки директора виконує заступник директора Олександр Тищук.

Як додала одна із працівниць, робота підприємства через захоплення не зупинена.

Питання про перерозподіл земель підприємства раніше уже піднімалися неодноразово.

24.12.2012 / портал «Четверта влада»


"Профессион де фуа"
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline
Прокуратура області не виявила рейдерства у захваті ДП "Мирогощанський державний іподром".

Прокуратурою Рівненської області за наслідками проведеної перевірки фактів, викладених окремими засобами масової інформації про можливі порушення вимог законодавства під час реорганізації ДП "Мирогощанський державний іподром", встановлено наступне.

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України №2305-р від 01.12.2010 державне підприємство "Мирогощанський державний іподром" має бути приєднане до ДП "Конярство України". Наказом Міністерства аграрної політики України №33 від 01.02.2011 створено відповідну комісію з реорганізації державних підприємств, що приєднуються до ДП "Конярство України".

Однак, у зв'язку з прийняттям даного наказу, працівники ДП "Мирогощанський державний іподром" висловили через засоби масової інформації стурбованість тим, що позбавлені права брати участь у подальшому реформуванні підприємства та розпаюванні його земель.

В червні 2011 року трудовий колектив ДП "Мирогощанський державний іподром" звернувся в Дубенську районну державну адміністрацію з проханням прийняти розпорядження щодо приватизації земель цього підприємства, адже основну його частину засновано на особистому майні селян.

22.06.2011 головою Дубенської районної державної адміністрації винесено розпорядження №472 "Про приватизацію земель державного підприємства "Мирогощанський державний іподром", згідно якого надано ДП "Мирогощанський державний іподром" дозвіл на приватизацію земель на території Мирогощанської і Молодавської сільських рад. В подальшому затверджено проект приватизації цих земель і надано дозвіл підприємству на розробку проекту землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки власниками земельних часток (паїв).

Крім того, депутатами обласної ради скеровано звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо захисту інтересів трудового колективу ДП "Мирогощанський державний іподром" шляхом відміни наказу №33 від 01.02.2011 в частині, що стосується зазначеного підприємства, та внесення змін стосовно реформування підприємства, розділивши його на два окремі господарства: державне підприємство "Мирогощанський державний іподром" та Мирогощанське державне сільськогосподарське підприємство. Таким чином трудовий колектив новоствореного Мирогощанського державного сільськогосподарського підприємства матиме можливість взяти участь у подальшому його реформуванні з розпаюванням земель. Вказане звернення перебуває на розгляді.

Крім того, питання захисту майнових прав працівників ДП "Мирогощанський державний іподром" вирішуються ними у судовому порядку.

Так, Дубенським міськрайонним судом розглянуто цивільну справу та задоволено позовні вимоги профспілкової організації ДП "Мирогощанський державний іподром" про скасування наказу голови комісії з реорганізації Державного підприємства "Мирогощанський державний іподром" від 11.04.2011 про попередження працівників про їх вивільнення з ДП "Мирогощанський державний іподром" та прийняття на роботу до філії "Мирогощанський державний іподром" ДП "Конярство України". Рішення суду набрало законної сили.

Також, в провадженні Окружного адміністративного суду м.Києва знаходився позов профспілки працівників ДП "Мирогощанський державний іподром" до Міністерства аграрної політики, третя особа - ДП "Мирогощанський державний іподром" про визнання протиправними та скасування наказу № 33 від 01.02.2011 року. Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 05.04.2012 у вищезазначеному позові профспілки працівників ДП "Мирогощанський державний іподром" відмовлено. Працівниками профспілки подано апеляційну скаргу на дану постанову, яка перебуває на розгляді.

У свою чергу, 02.03.2012 Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою з вимогою скасувати розпорядження голови Дубенської районної державної адміністрації №472 від 22.06.2011 "Про приватизацію земель державного підприємства "Мирогощанський державний іподром". На даний час позов перебуває на розгляді.

У зв’язку з тим, що питання законності винесення головою Дубенської РДА розпорядження №472 від 22.06.2011 та Міністерством аграрної політики України наказу №33 від 01.02.2011 буде вирішено в судовому порядку, підстав для вжиття заходів прокурорського реагування на даний час не вбачається.

В ході проведення прокурорської перевірки фактів рейдерського захоплення адмінбудівлі ДП "Мирогощанський державний іподром", як про це повідомляли окремі засоби масової інформації, не встановлено.


"Профессион де фуа"
chibis67
Группа: Модераторы
Сообщений: 1480
Награды: 1
Статус: Offline
Вопросы защиты имущественных прав работников ГП "Мирогощанский государственный ипподром" решаются в судебном порядке.

Создано 14.01.2013 13:00

Прокуратурой области проводились проверки фактов о возможных нарушениях требований законодательства, в том числе в сфере земельных правоотношений, при реорганизации государственного предприятия "Мирогощанский государственный ипподром".

Согласно распоряжению Кабинета Министров Украины № 2305-р от 01.12.10 ГП "Мирогощанский государственный ипподром" должно быть присоединено к ГП "Коневодство Украины".

В настоящее время идет процедура реорганизации государственных предприятий, в связи с чем работники ГП "Мирогощанский государственный ипподром" выразили обеспокоенность тем, что лишены права участвовать в дальнейшем реформировании предприятия и распаевании его земель.

Рассмотрев ходатайство трудового коллектива, председателем Дубенской районной государственной администрации выдано 22.06.11 распоряжение, которым предоставлено разрешение на приватизацию земель ГП "Мирогощанский государственный ипподром", расположенных на территориях Мирогощанского и Молодавськои сельских советов Дубенского района.

Однако, по иску Министерства аграрной политики и продовольствия Украины постановлением Ровенского окружного административного суда от 10.05.12 упомянутое распоряжение председателя Дубенской райгосадминистрации отменено. Гражданское дело находится на рассмотрении в Житомирском апелляционном административном суде, рассмотрение которой назначено на 29.01.13.

Вместе с тем, постановлением Ровенского окружного административного суда от 25.05.12 удовлетворено ходатайство истца о принятии мер обеспечения иска, которым запрещено совершать любые действия по приватизации и оформления права собственности на земельные участки ГП "Мирогощанский государственный ипподром" любым лицам и органам до вступления в законную силу решения суда по данному делу.

Указанное постановление суда обжаловано ответчиками в судебном порядке в Житомирского апелляционного административного суда, рассмотрение которой перенесено на 30.01.13.

Учитывая то, что вопросы защиты имущественных прав работников ГП "Мирогощанский государственный ипподром" решаются в судебном порядке и решения судов по спорным вопросам не набрали законной силы, меры прокурорского реагирования не принимались.


"Профессион де фуа"
2_lisi4ka_2
Группа: Пользователи!
Сообщений: 1
Награды: 0
Статус: Offline
Здравствуйте. Как можно подтвердить породу жеребца из под Элина? У него в паспорте записано -порода не вызначена.
Конный спорт форум » Соревнования лошадей » Конные заводы Украины » Мирогощанский аграрный коледж
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:
Новый ответ
Имя:
Все смайлы
Опции сообщения:
Код безопасности: